ukr-vishivanka-2

"Українська вишиванка – символ нашої держави, тендітна представниця української культури та побуту. Вона вважається оберегом від усього лихого, а також є символом краси, здоров'я, щасливої долі, любові у сім'ї. Споконвіку майстрині створювали різнобарв'я орнаментів, в кожному з яких заховані різні значення – щастя, доля, життя, воля…"
Олена Мозгова

 

Вишиванка — це символ здоров'я та краси, щасливої долі й родової пам'яті, порядності й чесності, любові та святковості; крім того, вишиванка – це ще й оберіг. Символіка вишивки залежала від того, кому призначалося вбрання: парубкові-нареченому, чоловікові чи хлопцеві; дівчині чи заміжній жінці. 
 Наш народ ставився до вишиванки як до святині. Вони передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, береглися як реліквії. Символічний образ сорочки-вишиванки часто зустрічається в народних піснях. За традицією, дівчина, готуючи придане, мала власноруч вишити своєму нареченому сорочку.

Колектив Рівненської спеціалізованої школи «Центр надії» ім. Надії Маринович  18 травня разом з усіма українцями світу відзначив День вишиванки. Приємно відзначити, що з кожним роком все більше учнів долучаються до когорти тих, хто дотримується «вишиваного дрес-коду»  у цей день.

 

ukr-vishivanka-1